Itálie - Sardínie

Objevte s námi megalitické obří hrobky, svatyně a pozůstatky punsko-římských sídlišť i chrámy a věže z období románského. Kouzelná zákoutí a nespočet písečných pláží, lákajících k odpočinku a lenošení i kontrasty přírody tohoto sluncem hýčkaného ostrova Vám dlouho nevymizí z paměti...

1. den: odjezd z Hodonína v ranních hodinách směr Rakousko, Itálie. Příjezd do přístavu Livorno.Večer plavba trajektem směr Sardinie.

2. den: ráno odjezd z Olbie podél pobřeží. Cestou uvidíme překrásné Smaragdové pobřeží – Costa Smeralda, skalního medvěda – Roccia dell Orso. Z přístavu Palau se přeplavíme na ostrov La Maddalena a pak dlouhým mostem na kozí ostrov Caprera, kde je hrobka i dům G. Garibaldiho. Odtud se přesuneme do nejsevernější části Sardinie Santa Tereza di Gallura, nejkrásnější mys na severu Capo Testa. Přejezd do města Alghera. Ubytování v hotelu.
3. den: poslouží k odpočinku u moře, seznámení se s městem Alghero a jeho památkami.

4. den: po snídani se pojedeme podívat do druhého největšího města Sassari. Po prohlídce zajímavých míst přejedeme k nejznámějšímu kostelu pisánského stavebního slohu – Trinita di Saccargia. Vnitrozemím se pak dostaneme k pobřežnímu starobylému městečku Castelsardo s hradem rodu Doirů z Janova. Posledním místem výletu bude největší církevní stavba ostrova – bazilika S.Gavino v přístavu Porto Torres.

5. den: si nenechte ujít plavbu lodí do Neptunovy jeskyně – Grotta Di Nettuno na mysu Capo Caccia z růžového vápence (654 schodů k jeskyni) Odpoledne koupání.

6. den: budeme věnovat historii ostrova. Navštívíme slavné fénické město z 8. století – Tharros. Pěší procházka k mysu San Marco. Návštěva centra Oristana – elegantní nákupní třídy, zdobné náměstí, muzeum archeologie...

7. den: celodenní odpočinek u moře.

8. den: celá skupina po snídani přejede do města Nuoro – hlavní město provincie ve vnitrozemí. Městečko Posada se zříceninou hradu, Olbia prohlídka města a přístavu. Přejezd trajektem do Livorna.

9. den: se budeme vracet zpět do České republiky. Předpokládaný příjezd podvečer.

číslo zájezdu termín cena
SA07050 5. - 13.7. 15 490,-

 

 

 

 Cena zahrnuje:

  • doprava busem,
  • trajekty,
  • 6× ubytování hotelu,
  • 6× snídaně,
  • 6× večeře,
  • cestovní pojištění včetně léčebných výloh a storna,
  • průvodce,
  • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

  • vstupy,
  • příplatek: 800 Kč / os. kajuta na trajektu

Fotogalerie: Itálie - Sardínie

/album/fotogalerie-italie-sardinie/sardinie1-jpg/ /album/fotogalerie-italie-sardinie/sardinie2-jpg/