Les Deux Alpes

1300 m – 3600 m
225 km sjezdových tratí
1 podzemní dráha, 6 kabinových lanovek, 23 sedaček, 19 vleků

www.les2alpes.com

Les 2 Alpes je vynikající moderní středisko, které se nachází v masivu La Meije na úpatí největšího lyžařského ledovce v Evropě Mont de Lans a nabízí tak až 170 dní dlouhou lyžařskou sezónu, a to i bez započtení letního provozu na ledovci. Tento „celoroční“ skiareál vznikl spojením oblastí Mont-de-Lans a Venosc a následným vybudováním Les 2 Alpes v nadmořské výšce 1 650 m. Lyžování je zde možné v nadmořské výšce až neuvěřitelných 3 568 m, kam lyžaře vyveze důmyslný systém lanovek během několika desítek minut a nabídne překrásný výhled na okolní scenérie v čele s dominantním Pic de la Meije.

Fotogalerie: Les Deux Alpes

/album/fotogalerie-les-deux-alpes/les-2-alpes-11b-jpg/ /album/fotogalerie-les-deux-alpes/img-5052-jpg/ /album/fotogalerie-les-deux-alpes/img-5058-jpg/

Středisko nabízí upravované sjezdové tratě všech stupňů obtížnosti v celkové délce 225 km. Pro zkušené a zdatné lyžaře nebo vyznavače freeridu se zde naskýtá možnost neobvyklého extrémního lyžování v oblasti La Grave s úctyhodným převýšením 2 150 m, kde lyžujete ve volném terénu, boulích a skalními průrvami  (areál je otevřen v závislosti na sněhových podmínkách a počasí).

Freestylová zóna SLIDE, o rozloze 200 ha v nadmořské výšce 2600 až 3200 m, vám zase nabídne kaňony, průrvy, římsy a další kousky jako stvořené pro zvednutí hladiny adrenalinu. Snowboardovým nadšencům se zde naskytnou asi největší možnosti provozování tohoto sportu ve Francii – najdou zde U – rampy, halfpipe, boardercross aj. Toto středisko pořádá každoročně světový šampionát ve snowboardingu (Mondial du Snowboard). Neobvyklou atrakcí střediska může být návštěva ledovcové jeskyně s nádhernými ledovými sochami. V ceně skipasu je dále zahrnutý vstup do vyhřívaného venkovní bazénu a na kluziště.

V ceně skipasu je dále zahrnuto večerní lyžování na osvětlené sjezdovce Lutins, vyhřívaný venkovní bazén, umělé kluziště a místní skibus. Neobvyklou atrakcí střediska může být návštěva ledovcové jeskyně s nádhernými ledovými sochami. Nabídka zábavy po lyžování je velmi pestrá. Zahrnuje například krytý bazén, sauny, fitness centra, bary, restaurace či diskotéky, k vyzkoušení pak paragliding, večerní jízda na sněžném skútru či vyhlídkový let vrtulníkem.

Klikněte na obrázek, zobrazí se vám zvětšený v novém okně