Les Menuires

1450 m – 2850 m
(1120 m – 3230 m)
8 (32) černých, 24(106) červených, 37 (132) modrých, 12 (51) zelených sjezd.
8 (39) kabinkových lanovek, 14 (63) sedaček, 6 (44) vleků

Les Menuires patří bezesporu mezi nejvyhledávanější zimní střediska ve Francii. Leží v údolí Belleville v srdci největší lyžařské oblasti světa „Tři údolí“ stejně jako nejvýše položené středisko Evropy Val Thorens. Les Menuires nabízí 160 km sjezdovek, ale po zakoupení rozšířeného skipasu pro celou oblast Tří údolí (Val Thorens, Meribel, Mottaret, Corchevel a Orelle) můžete lyžovat na 600 km sjezdových tratí. Vše je propojeno vleky a lanovkami.

Mezi trumfy Les Menuires patří geografická orientace – síť sjezdovek se rozkládá na západních a východních svazích, a tak je možné sledovat celý den sluneční paprsky - a pak tvářnost krajiny a reliéfu. Ne náhodou se zde v roce 1992 konal olympijský závod ve slalomu mužů, z čehož se dá usoudit vysoká kvalita sjezdových tratí. Sněhovou pokrývku během celé sezóny garantuje kromě nadmořské výšky a polohy i rozsáhlý systém umělého zasněžení. Les Menuires se skládá z 8 dílčích středisek, která jsou vzájemně propojena sjezdovkami, cestami pro pěší nebo lanovkami.

Fotogalerie: Les Menuires

/album/fotogalerie-les-menuires/lesmenuires3-jpg1/ /album/fotogalerie-les-menuires/lesmenuires1-jpg1/ /album/fotogalerie-les-menuires/francie-2014-087-jpg/ /album/fotogalerie-les-menuires/img-0939-jpg/ /album/fotogalerie-les-menuires/img-1119-jpg/ /album/fotogalerie-les-menuires/img-1141-jpg/ /album/fotogalerie-les-menuires/img-1307-jpg/

Ve střediscích jsou k dispozici venkovní vyhřívaný bazén, kluziště, obchodní centrum, restaurace, bary, diskotéky, pro návštěvníky se zde pořádají koncerty vážné hudby v kostele, dále pak sportovní soutěže, jako např. výlety na sněžnicích, turnaje na kluzišti, z dalších sportovních aktivit jsou to např. půjčování sněžných skútrů, jízdy s instruktorem mimo sjezdovky, večerní lyžování, jízda na nafukovacích duších.

Klikněte na obrázek, zobrazí se vám zvětšený v novém okně