ANGLIE - LONDÝN

1. den: odjezd v ranních hodinách směr Německo, průjezd Německem a Belgií do Francie. Nocleh v hotelu v oblasti Calais.

2. den: v ranních hodinách trajekt na ostrovy. Vylodění v přístavu Dover. Poutní místo a centrum anglické víry CANTEBURY. Prohlídka známé canteburské katedrály. Přejezd do Londýna – návštěva královské observatoře ležící na nultém poledníku – Greenwich. Přejezd lodí po Temži do čtvrti CITY – hlavní finanční centrum Velké Británie. TOWER BRIDE, pevnost TOWER, někdejší královská rezidence, s výstavou originálních korunovačních klenotů anglických králů a královen. Procházka po nábřeží řeky s pohledy na novou Londýnskou radnici, křižník Belfast a loď Francise Drakea – Golden Hind. Po prohlídce města odjezd na ubytování, večeře a nocleh.

3. den: Snídaně. Celodenní výlet z Londýna na severozápad. Prohlídka impozantního hradu WARWICK, ležící na břehu řeky Avon, který je králem mezi hrady. Interiéry jsou vybaveny množstvím voskových figurín od živých lidí nerozeznatelných, místnosti jsou naaranžované do posledního detailu.V areálu hradu je možno navštívit věž duchů, kde Vás potkají pravá anglická strašidla. Nezapomeňte zhlédnout expozici přípravy hraběte z Warwicku do jeho poslední bitvy. Návštěva rodiště W. Shakespeara, malebného městečka STRATFORD UPON AVON, kde na každém kroku budete sledovat etapy života velkého spisovatele od rodného domu přes školu až po místo posledního odpočinku. Celé městečko je velmi příjemné svojí architekturou, obchůdky a malebně se vinoucí řekou Avon. Přejezd cestou anglického venkova s výhledy na staré domy s doškovými střechami až do OXFORDU. Procházka kolem historického komplexu univerzitních kolejí. V podvečer návrat na večeři a nocleh.

4. den: Snídaně. LONDÝN. Procházka nejkrásnější londýnskou čtvrtí – CITY OF WESTMINSTER – kolem budovy Parlamentu k Westminsterskému opatství; do uličky Downing Street k domu č. 10, jenž je sídlem ministerského předsedy; k Buckinghamskému paláci – oficiální rezidenci královské rodiny; na Trafalgar Square; Piccadilly Cirkus; do čtvrti Soho a do čínské čtvrti, kde vše pulzuje životem, obchodem, kulturou, uměním. Po prohlídce města mají klienti možnost navštívit některé z celé řady muzeí (např. Národní galerie, Britské muzeum, Covent Garden, Tate Gallery…). Ve večerních hodinách odjezd z Londýna do Doveru na noční trajekt na kontinent.

5. den: Návrat do ČR ve večerních hodinách.

číslo zájezdu termín cena
LO09240 24. 9. až 28. 9. 6690,-

Cena zahrnuje:

  • dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem,
  • průvodce,
  • 3x ubytování v hotelu,
  • 2x polopenze,
  • trajekt (př. Eurotunel) přes kanál La Manche a zpět,
  • cestovní pojištění včetně léčebných výloh a storna,
  • pojištění CK proti úpadku.

Nástupní místa: UH, VES, STR, HO, BR, PR

Fotogalerie: Anglie - Londýn

/album/fotogalerie-anglie-londyn/anglie-londyn1-jpg/ /album/fotogalerie-anglie-londyn/anglie-londyn2-jpg/ /album/fotogalerie-anglie-londyn/anglie-londyn3-jpg/