Francie - Srdce Provence

Navštivte s námi jedno z nejkrásnějších míst Francie, které tolik obdivoval Miroslav Horníček.

1. den: v poledních hodinách odjezd směr Rakousko, Itálie (noční přejezd)

2. den: ráno příjezd do MONAKA. Během 8hodinové přestávky si prohlédneme Knížecí palác, katedrálu a budeme mít možnost navštívit Oceánografické muzeum s velkým podzemním akváriem. Ve zbývajícím čase navštívíme slavné monacké Casino a projdeme se kolem automobilového okruhu ve městě. Odjezd na nocleh někde mezi ARLES a AVIGNONEM.

3. den: po snídani navštívíme papežské město AVIGNON – projdeme se palácem trucpapeže a středověkým městem. Poté odjedeme k PONT DU GARD – unikátní stavební památce římského mostu a akvaduktu. Odpoledne pak navštívíme městečko NIMES, nazývané „francouzský Řím“, – amfiteátr – v současné době nejlépe zachovaná stavba tohoto druhu na světě, Dianin chrám a další památky města. V malebném městečku ARLES, spojeném se jménem Vincenta van Gogha, se nacházejí antické památky jako např. trosky Amfiteátru, románský chrám a také tři muzea – pohanské, křesťanské a provensálské. Po procházce po uličkách starého města odjedeme na nocleh.

4. den: po snídani poznáme jedinečnou, neustále se proměňující přírodní rezervaci Camargue v deltě řeky Rhony u jezera Vaccarée s ptačí kolonií (vezměte s sebou dalekohledy!) a s prastarou rasou camargueských koní a černých býků s rohy ve tvaru lyry. Navštívíme i poutní místo SAINTES MARIES DE LA MER – z poutního kostela uvidíme na břehu Středozemního moře místo přistání bárky s Máří Magdalenou a její služkou Sarah. Přejedeme do opevněného středověkého města AIGUES MORTES, východiska první křížové výpravy v r. 1248, které si společně se solinami prohlédneme z hradeb, které je obklopují. Další město–muzeum LES BAUX-DE-PROVENCE, kdysi sídlo provensálských vládců, jež dalo jméno bauxitu. Ve středověku „dvůr lásky“, dnes monumentální ruiny středověkého hradu a skalního města po vytěžené rudě s nádherným rozhledem hluboko do provensálské krajiny. Naše cesta povede ještě ke hradu TARASCON, proslavenému spisovatelem A. Daudetem v románu o Tartarinovi, kde se nad řekou vypíná pevnost zvaná „hrad dobrého krále Reného“, častá kulisa historických filmů.

5. den: po snídani odjíždíme nejdříve na návštěvu mondénního města zábavy a umění na Azurovém pobřeží – NICE. A po devítihodinové procházce městem a možná i na plážích odjedeme přes Itálii přes noc domů.

6. den: příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

číslo zájezdu termín cena
PR05250 25. - 30. 5. 6590,-

 

 

 

 

Cena zahrnuje:

  • dopravu autobusem s klimatizací,
  • 3× ubytování v hotelu F1 ve dvoulůžkových pokojích,
  • 3× kontinentální snídani,
  • cestovní pojištění včetně léčebných výloh,
  • průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

  • vstupné

Nástupní místa: UH, VES, STR, HOD, BŘ, MIK

Fotogalerie: Francie - Srdce Provence

/album/fotogalerie-francie-srdce-provence/provence1-jpg/ /album/fotogalerie-francie-srdce-provence/provence2-jpg/ /album/fotogalerie-francie-srdce-provence/provence3-jpg/