Slovinsko

1. den: odjezd v ranních hodinách směr Rakousko, Slovinsko. Odpoledne navštívíme lázeňské město Bled. Krátkou procházkou kolem Bledského hradu se pokocháme pohledem na Bledské jezero. Z ochozů hradu se naskýtá nádherný výhled na jezero se svým ostrovem a také na město Bled, jehož dominantu tvoří kostel sv. Martina z roku 1905. Přejezd do města Škofja Loka – prohlídka města a středověkých památek s mnoha gotickými, barokními a renesančními domy, v roce 1987 bylo středověké jádro města vyhlášeno národní kulturní památkou. Odjezd do Lublaně. Ubytování, nocleh.

2. den: návštěva města Ljubljana – z mnoha staveb shlédneme např. trh s kolonádou či přímo v centru situované Trojmostí, kdy řeku Ljubljanici překonávají v různých úhlech hned 3 mosty vedle sebe. Z ostatních pamětihodností je třeba připomenout katedrálu z 18. století, nádherný Františkánský kostel z let 1646–1660 nebo pouhých 10 minut z centra vzdálený hrad, z nějž je nádherný výhled nejen na město, ale i na vzdálené vrcholy hor.
V poledních hodinách přejezd k Predjamskému gradu – prohlídka renesančního hradu u potoka Lokve, postaveného pod skalním převisem. V odpoledních hodinách navštívíme Škocjanské jeskyně – jeskynní komplex, dlouhý 5 km a dosahující hloubky až 250 m, od roku 1986 je zařazen do seznamu přírodního dědictví UNESCO. V podvečer příjezd do města Piran – ubytování. Večerní prohlídka historické části města. Nocleh.

3. den: Koper – hlavní slovinský přístav na Jadranu, prohlídka města a historického centra, původního opevnění a reprezentativního náměstí ve středu města. Lipica – proslulý hřebčín založený roku 1580, je nejstarším a nejproslulejším v Evropě, chovají se zde ušlechtilí bílí koně – lipicáni. Šempeter – prohlídka města a římského pohřebiště v Savojské dolině, zrekonstruované v letech 1952–1966. Přejezd do města Ptuj, prohlídka města, ubytování, nocleh.

4. den: dopolední koupání v termálních lázních Ptuj. Po obědě odjezd směr ČR. Předpokládaný návrat domů ve večerních hodinách.
 

číslo zájezdu termín cena
SL06030 3. - 6. 6. 5490,-

 

 

 

Cena zahrnuje:

  • doprava busem,
  • 3× ubytování ve dvou, tří a čtyřlůžkových pokojích,
  • 3× snídaně,
  • cestovní pojištění včetně léčebných výloh a storna,
  • průvodce,
  • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

  • vstupy.

Nástupní místa: UH, VES, STR, HO, MIK

Fotogalerie: Slovinsko

/album/fotogalerie-slovinsko/slovinsko1-jpg/ /album/fotogalerie-slovinsko/slovinsko2-jpg/ /album/fotogalerie-slovinsko/slovinsko3-jpg/