Serre Chevalier - Villeneuve

1200 m – 2830 m
250 km sjezdových tratí
13 černých, 35  červených, 29 modrých, 23 zelených sjezdovek
6 kabinových lanovek, 21 sedaček, 27 vleků

www.serre-chevalier.com

Kvalitní a rozsáhlá oblast, která se vyrovná největším savojským mega střediskům - dobře upravované sjezdovky mají výhodnou severovýchodní orientaci, dostatek dlouhých červených a černých sjezdovek.

Lyžařská oblast se rozprostírá podél údolí Vallée de la Guisane, je obklopena dvěma přírodními parky „Les Ecrines“ a „Queyras“ a tvořena 4 středisky – Briançon Serre Chevalier 1200, Chantemerle Serre Chevalier 1350, Villeneuve Serre Chevalier 1400 a Monetier Serre Chevalier 1500. Ubytování je zajištěno ve Villeneuve Serre Chevalier – klidné pohorská vesnice s vynikající polohou v centru lyžařské oblasti.

Sjezdovky se proplétají členitým terénem a míří do údolí z hřebene táhnoucího se mezi horami Prorel (2566 m) a Pic de l‘Yret (2830 m). Do jednotlivých středisek vedou dlouhé a poměrně strmé sjezdovky. Nároční lyžaři mají v oblibě černé sjezdovky Casse du Boeuf a Luc Alphand, dlouhé a vždy perfektně upravené. Oblast Monetier nabízí krásné dlouhé červené sjezdovky, bývá zde také nejméně lyžařů a kvalitní sníh i na konci sezóny. Ve středisku jsou k dispozici krytý 25m bazén, kluziště……V Monetier-les-Bains můžete navštívit termální lázně s venkovním a vnitřním bazénem či v Briançonu aquapark. Mezi všemi středisky jezdí během dne skibusy.

Fotogalerie: Serre Chevalier

/album/fotogalerie-serre-chevalier/serre-chevalier2-jpg1/ /album/fotogalerie-serre-chevalier/serre-chevalier1-jpg1/

Fotogalerie: Serre Chevalier

/album/fotogalerie-serre-chevalier1/serre-chevalier-0407-jpg/ /album/fotogalerie-serre-chevalier1/serre-chevalier-0655-jpg/ /album/fotogalerie-serre-chevalier1/serre-chevalier-0659-jpg/ /album/fotogalerie-serre-chevalier1/serre-chevalier-0696-jpg/

Klikněte na obrázek, zobrazí se vám zvětšený v novém okně