Valmeinier - Valloire

1450 m – 2600 m
150 km sjezdových tratí
9 černých, 32 červených, 28 modrých, 20 zelených sjezdovek
2 kabinkové lanovky, 17 sedaček, 11 vleků

www.valmeinier.com

Slunce jižních Alp a síla sněhu severních Alp - to je lyžařská oblast Valmeinier. Středisko leží v samém srdci údolí Maurienne na úpatí alpských velikánů Mont Thabor (3178 m) a Grand Galibier (3228 m) a skládá se ze tří částí: tradiční vesnice Valmeinier 1500, moderní Valmeinier 1800, které je zajímavě postavené do tvaru podkovy a starodávné vesničky Valloire 1430 s kostelem ze 17. století. Na třech horských hřebenech budete mít možnost vyzkoušet si nepřeberné množství sjezdovek – většina z nich se rozprostírá na prosluněných západních svazích.

K neopomenutelným kladům střediska patří dobře upravované sjezdovky všech stupňů obtížnosti, proto je možné doporučit jak začátečníkům, rodinám s dětmi i pokročilým sjezdařům. Velkou výhodou je bezprostřední blízkost všech ubytovacích kapacit od lanovek a vleků.

Valmeinier se rozprostírá nedaleko národních parků Ecrins a Vanoise, což jistě potěší milovníky přírodních krás. Budete překvapeni kouzelnými vrcholy, které Vás budou obklopovat. Ve středisku jsou restaurace, bary, diskotéka, obchody, půjčovny lyží…. Ze sportovních aktivit můžete vyzkoušet především vyhlídkový let motorovým rogalem či paragliding.

Fotogalerie: Valmeinier

/album/fotogalerie-valmeinier-valloire/valmeinier1-jpg1/ /album/fotogalerie-valmeinier-valloire/valmeinier2-jpg1/ /album/fotogalerie-valmeinier-valloire/valmeinier3-jpg1/ /album/fotogalerie-valmeinier-valloire/img-0166-jpg/ /album/fotogalerie-valmeinier-valloire/img-7068-jpg/ /album/fotogalerie-valmeinier-valloire/img-7263-jpg/

Klikněte na obrázek, zobrazí se vám zvětšený v novém okně